Ezt olvasta már?


Időközi önkormányzati választásokat tartottak, az eredmények itt

Vasárnap az ország több településén időközi önkormányzati választást tartottak. Az éjszaka folyamán megszülettek az eredmények.

 

MTI

Tiszacsege

 

Öt független jelölt közül Szeli Zoltánt választották meg 806 szavazattal Tiszacsege polgármesterévé a vasárnapi időközi önkormányzati választáson – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A jelenlegi polgármester, Fekete Gergő 686 szavazatot, a települést korábban nyolc évig irányító Szilágyi Sándor 439 voksot kapott. Kern Szilviára 29-en, Szántai Jánosra 12-en szavaztak.

 

Az egyéni listás képviselő választáson 36 jelölt indult, közülük hatan jutottak be a képviselő-testületbe.

 

A névjegyzékben szereplő 3778 szavazásra jogosult választópolgár közül 1976-an (52,3 százalék) vettek részt a voksoláson, 1972-en adtak le érvényes szavazatot.

Az időközi települési önkormányzati képviselő és polgármester választást azért kellett kiírni, mert a tavaly megválasztott testület feloszlott.

Balatonfűzfő

 

A független Szanyi Szilviát választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Balatonfűzfőn – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A tisztségért három független jelölt indult, közülük Szanyi Szilvia 1160, Gál Andrea 677, Bárdi-Farkas János 69 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 3791 választópolgár közül 1922-en jelentek meg az időközi választáson, és 1906 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a város képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a hat helyért 16 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi önkormányzati választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Balatonszepezd

 

A független Biró Imrét választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Balatonszepezden – közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon.

 

A tisztségért négy független jelölt indult, közülük Biró Imre 119, Bocskov Petrov Jordán 113, Selmi Gábor 11, Szász Péter 3 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 398 választópolgár közül 255-en jelentek meg az időközi választáson, és 246 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért 13 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi helyhatósági választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Szigliget

A független Balassa Dánielt választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Szigligeten – tájékoztatta a helyi választási iroda vezetője az MTI-t.

 

Lutár Mária elmondta: a tisztségért kilenc független jelölt indult, akik közül ketten – Baj József és Ulbert István – visszaléptek a jelöltségtől.

 

A hét független jelölt közül Balassa Dániel 351, Idrányi Péter 137, Pálfi Szabolcs 27, Kaszás Lajos Attiláné Kovács Edit 15, Zsezserán Jánosné 8, Páhy László 4, Mészáros Géza 3 szavazatot kapott.

 

A névjegyzékben szereplő 834 választópolgár közül 546-an jelentek meg az időközi választáson, és 545 érvényes szavazatot adtak le.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért 23 független jelölt indult.

 

A Veszprém megyei településen azért tartottak időközi helyhatósági választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Bácsszentgyörgy

 

Illi Ferencet (független) választották a Bács-Kiskun megyei Bácsszentgyörgy polgármesterévé a vasárnapi időközi választáson – közölte az MTI-vel a Garával közös önkormányzati hivatal jegyzője.

 

Hódosné Süke Amália elmondta: Illi Ferenc 66 szavazatot szerzett, míg a szintén független Müller Józsefre 23-an voksoltak, érvénytelen szavazat nem volt.

 

A szavazóköri jegyzékben 135 választópolgár szerepelt, közülük 89-en jelentek meg a településen kijelölt egy szavazókörben.

 

A korábbi polgármester, a független Tóth János is jelöltette megát, de később visszalépett.

 

A községben képviselő-választást is tartottak, mandátumot a kilenc jelölt közül Bajai Zoltán, Szőnyi Zsolt, Barna István és Müller József szerzett.

 

Az időközi önkormányzati képviselő- és polgármester-választást azért kellett kiírni, mert a község tavaly megválasztott testülete július 30-án feloszlott.

Merenye

 

Regős Györgyöt (független) választották polgármesternek a vasárnap tartott időközi önkormányzati választáson a Baranya megyei Merenyén – közölte a nagydobszai közös hivatalhoz tartozó település jegyzője az MTI-vel.

 

Fitos Harri Gábor tájékoztatása szerint a Baranya megye nyugati határán, Szigetvár közelében fekvő település egyetlen szavazókörében a névjegyzékben szereplő 231 választópolgár közül 158-an voksoltak, egy választó érvénytelenül szavazott.

 

A két független polgármester-jelölt közül Regős György 119, Krapecz Ferenc 38 voksot kapott.

 

A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért tíz független jelölt indult.

 

Az időközi választás megtartására azért volt szükség, mert a települést 2010 óta irányító független polgármester, Verkman István javaslatára a képviselő-testület nyáron feloszlott.

 







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Mindenki ugyanazt nézte Zimány Lindán – egy amerikai influenszer posztolt róla videót

Zimány Linda, az egykori modell, ma már sikeres jogászként dolgozik, és nemrégiben egy népszerű videóban tűnt fel Miamiban.

Sarolta egy dologban már most felülmúlja Vilmost és Katalint: elképesztő, mire számíthat a hercegnő

A brit királyi család legfiatalabb generációjának tagjai közül Sarolta az egyik, aki a leggyakrabban lopja el a reflektorfényt a hivatalos...

Vérzik az ínyed? Lehet, hogy nem a fogkeféddel van a gond, hanem erre a vitaminra van szükséged

Sokan a kemény fogkefét vagy a túl erős dörzsölést okolják, ha vért látnak fogmosás során, ám a visszatérő ínyvérzés gyakran a...

A cukkini tövéhez emiatt tesznek mulcsot a tapasztalt kertészek

Tudtad, hogy a cukkini tövének mulcsozása valóságos csodát tehet a terméssel? Mutatjuk, miért imádják ezt a praktikát a tapasztalt...

Elmarad idén az MCC Feszt

„A kialakult helyzetre való tekintettel.”

A masszív egyiptomiak 1:1-et játszottak Belgiummal

Szalahék jobb benyomást tettek, de aztán pályára lépett Lukaku, és 23 másodperc alatt egyenlítettek a belgák.

Mínusz 3 pontról mínusz 4 pontra csökkent áprilisban az MNB-MKIK Vállalati konjunktúraindex

A jelenlegi helyzet megítélése javult, a várakozásoké gyengült márciushoz képest.

Vb 2026: Öngóllal mentett pontot Belgium Salahék ellen - videó

A belgák nyomtak a győzelemért, de Egyiptom kibírta - 1-1-es döntetlennel indult a G-csoport.

Belgium–Egyiptom 1-1

Mohamed Salah és Kevin De Bruyne csapatainak összecsapásán nem született döntés. Egyiptom hamar vezetést szerzett, de Belgium egy...

De Bruyne és a szülinapos Szalah csatáján egy harmadik PL-legenda volt a főszereplő

A Manchester City korábbi klasszisa kapufáig jutott a csoportrangadón.

Katasztrófa: földbe csapódott az amerikai hadsereg legendás nehézbombázója

Hétfőn, röviddel az Edwards légibázisról történt felszállás után lezuhant az amerikai légierő egyik B–52 Stratofortress...

0

Sport

Négyszer csattant a léc. Elefántcsontpart győzelménél szürreálisabb nem biztos, hogy lesz a vb-n

A Manchester United szélsője a 90. percben törte meg a gólcsendet az elátkozottnak tűnő meccsen.

Jön az egyik topfavorit első meccse a futball-vb-n – Itt a mai program

Négy meccsel folytatódik magyar idő szerint hétfő este, kedd hajnalban a futball-világbajnokság.

Egy élő Nostradamus megjósolta, melyik csapat nyeri a foci-vb-t

Újabb merész látomással állt elő Athos Salomé, a brazil médium.

Szoboszlai egy bombázóval ment nyaralni, nagy változásról kapott híreket Angliából

A Liverpool FC és a magyar válogatott sztárja a napsütötte Toszkánában nyaralhat a világbajnokság helyett.

Hiába vezettek kétszer is a hollandok, izgalmas adok-kapok után Japán a hajrában mentett pontot a vb-esélyes ellen

Az álmoskás első játékrész után kiváló mérkőzést láthattak a dallasi nézők.

Mélyütés és sokk: Megfelezik az NB II-ben az MLSZ-pénzeket

A csakfoci.hu információi szerint hétvégén kapták meg az NB II-es klubok az MLSZ tájékoztatását a 2026/2027-es idényre járó központi támogatásokról. A szövetség által e-mailben kiküldött dokumentum több egye

Magyar játékosra figyelt fel a Bayern München

Nagy esélyt kap a debreceni támadó.

0
0

Bulvár

Komoly változás a Fideszben, pedig alig telt el pár óra a tisztújító kongresszus után

Fontos naphoz érkezett a Parlament, amely komoly változásokat indíthat be.

Szoboszlai egy bombázóval ment nyaralni, nagy változásról kapott híreket Angliából

A Liverpool FC és a magyar válogatott sztárja a napsütötte Toszkánában nyaralhat a világbajnokság helyett.

Egy elfeledett szervünk állapota előrejelzi, meddig élhetünk - A tudósokat is meglepte

Ez az immunszervünk megjósolja, milyen sokáig életünk.

Stumpf István már tíz éve figyelmeztette Orbánt

Polt Péternek és Sulyok Tamásnak is tanuláságos lehet, amit a volt alkotmánybíró írt.

Vitézyék közbeléptek: mégsem szerződik a MÁV a Tiborcz-hoz tartozó céggel 1,2 milliárdért

De hosszú távon nem biztos, hogy lesz más megoldás vonatpótlásra.

„A kötél. A kötél.”: Halálba dobták a 21 éves egyetemista lányt a 40 méter magas hídról

Felfoghatatlan tragédia rázta meg Brazíliát, amikor egy fiatal egyetemista lány a mélybe zuhant egy extrém ugrás során. A szervezők elfelejtették rögzíteni a biztonsági kötelet, a lány szörnyethalt.

Bayer Friderika a 94-es Eurovízió sztárja volt: bérelt házban lakik Nógrád megyében

Emlékszel a Kinek mondjam el vétkeimet? című slágerre? Ezzel tört be Bayer Friderika az 1994-es Eurovíziós Dalfesztiválon.

Döntött a miniszterelnök: teljesen kitiltják a 16 év alattiakat a közösségi oldalakról

A miniszterelnök a nemrég bejelentett intézkedést úttörő lépésnek nevezte, és egyértelművé tette, hogy nem hajlandó engedni a technológiai vállalatoknak, ha azok ellenállnak.

Új tilalom lépett életbe a Balatonnál: sokan túlzásnak tartják a korlátozást

Mostantól tilos kutyát sétáltatni a zamárdi strandon, a parti sétányról pedig kitiltottak minden közlekedési eszközt.

8 megyét moshat el a zivatar: nem csak a jégeső miatt figyelmeztetnek

Változékony időjárással kezdődik a hét Magyarországon: hétfőn egy átvonuló hidegfront hatására több térségben is kialakulhatnak záporok és zivatarok, amelyek helyenként erősebb kísérőjelenségekkel érkezhe

Volt szó a kamatstopról is, majd betoppant az ülésterembe Lázár János, Magyar Péter hozzá beszélt

A KDNP szónoka „túszejtőként” beszélt a kormányfőről, A Mi Hazánké részben megdicsérte a közmédiás kormányterveket, a fideszes vezérszónok pedig várja, hogy munka legyen, ne pedig személyeskedés, mert szer

0