Fidesz: a kormánypártok az emberek kifosztása ellen akarnak fellépni
Az emberek kifosztásának megakadályozását szolgálja a kormánypártok következő jogalkotási javaslata, amely a hitelkárosultak ingatlanjának árverezési gyakorlatát érintené - közölte keddi budapesti sajtótájékoztatóján a Fidesz-frakció helyettes vezetője. (Pécsi Napilap)
Németh Szilárd méltánytalannak nevezte a bankok és követeléskezelők gyakorlatát, amely szerint az árverezésen az ingatlan akár az értékének 50 százalékáért is elvihető valakitől, de azt is, hogy a folyamat két fordulóban, akár 120 nap alatt lezárulhat.
Emlékeztetett: az első fordulóban az ingatlant az értékének 70, ha pedig nem talál gazdára, akkor a második körben 50 százalékán bocsátják árverezésre. Felháborítónak tartotta, hogy aki így veszíti el a lakását, annak akár a folyamat végén is maradhat még hiteltartozása.
Hangsúlyozta: a hiteleket fizetni kell, de a bajba jutottakkal nem lehet megtenni, hogy mindenüket elvegyék. Felvetődik a kérdés, hogy a bank körültekintően járt-e el akkor, amikor hitelt adott valakinek - fogalmazott.
Hozzátette: a Fidesz és a KDNP szociális munkacsoportja hamarosan megoldási javaslatot kínál erre.
Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője a parlamenti eheti bizottsági munkájával kapcsolatban elmondta: a gazdasági bizottság második alkalommal tesz kísérletet a metróbotrány érintettjeinek meghallgatására. Mint mondta, Horváth Csaba és Hagyó Miklós egykori főpolgármester-helyettesek, valamint Gy. Németh Erzsébet, az akkori fővárosi MSZP-frakció vezetőjét várják a testület elé.
Kijelentette: a megtóbotránnyal kapcsolatban egyre megdöbbentőbb információk látnak napvilágot, az arról szóló jelentés utal arra, hogy tiltott pártfinanszírozás is megvalósulhatott, és a metrópénzek egy pénze az MSZP pártkasszájában is landolhatott.
Németh Szilárd a nemzetbiztonsági bizottság munkájáról szólva elmondta: a legfontosabb kérdés a titkosszolgálatok szerint továbbra is az illegális bevándorlás problémája.
Növekszik a határátlépési próbálkozások száma, ezért fontosnak nevezte a határvédelem megerősítését mind a jogi védelem, mind a műszaki határzár esetében.
Szólt Szél Bernadett (LMP) a nemzetbiztonsági bizottsághoz benyújtott javaslatáról is, amelyben az ellenzéki képviselő orosz befolyásszerzés vizsgálata érdekében albizottság felállítását kezdeményezte. Németh Szilárd hozzátette: amikor a képviselőnek meg kellett volna védenie a kezdeményezését a bizottság előtt, nem jelent meg az ülésen. Hozzátette: Szél Bernadett ezen kérdéseit minden alkalommal felteszi és azokra nemleges választ kap, "úgy látszik, a tényeket nem akarja tudomásul venni", albizottságra ezért szerinte nincs szükség.
A multinacionális vállalatok egyes országokba szállított eltérő minőségű termékeit érintő kérdésre Halász János azt mondta: a visegrádi négyek is összefogtak a kérdésben, ami európai szintre emelheti azt. Fontos csata lesz - mondta -, amiben, ha szükséges, akkor parlamenti eszközökkel is fellép a kormányoldal.
Az unión belüli határellenőrzést érintő kérdésre Németh Szilárd úgy felelt: a Fidesz nem tudja támogatni az abban meglévő kettős mércét. Hangsúlyozta: nem az uniós polgárokat kellene megállítani a határon, hanem az illegális bevándorlókat.
Az Európai Parlamentben zajlott hétfői, Magyarországot érintő migrációval kapcsolatos meghallgatásról azt mondta: a képlet egyértelmű, "Soros-finanszírozású nemzetközi szervezetek feljelentenek, bepanaszolnak", majd a szocialista, liberális, zöldpárti politikusok elítélik az országot, mert Magyarország azt képviseli, hogy az illegális bevándorlókat a határon kell megállítani, a határokat pedig meg kell védeni. Megjegyezte: megvan a haszna annak, hogy az európai határokat is védjük.
Az ügynökkérdésről szóló felvetést úgy kommentálta: valóban a Fidesz-KDNP-t érinti leginkább a kérdés, hiszen tagjaik közül figyelték meg a legtöbb embert. Hozzátette: az akták szabadon kutathatók, semmilyen intézkedésre nincs szükség. Azzal pedig, hogy "az egészet nem borítják ki a földre", a kommunista rendszer áldozatait védik - tette hozzá.
hírek innen, onnan
Kocsis Máté: Mekkora barom vagy te, Peti!
"Istenem, hogy te mekkora barom vagy!"
Vége a télnek a Magyar Közútnál, most már a kátyúké a főszerep
Már nyári üzemrend szerint folyik a munka a közútkezelőnél.
Elvadult az internet, 245 százalékkal nőtt a kibertámadások száma - ez az oka
Az Irán elleni amerikai és izraeli támadás első két hetében az Akamai biztonsági kutatói csoport 245 százalékos növekedést mért a...
Letartóztatták a családfőt – anya és lánya vitték tovább a kábítószer-bizniszt
Otthonukban csapott le rájuk a rendőrség.
6 gyalogost ütött el egy debreceni nő egy szabálytalan sávváltás után
A sofőr a megengedett sebességet is túllépte.
Ezek a leggyakoribb hazai használtautós csalások
A csalási módszerek az elmúlt években egyre kifinomultabbá váltak, ezért a vásárlóknak különösen körültekintően kell használt...
Személyesen néztük meg a legújabb, legfontosabb BMW-t
Bemutatkozott a debreceni gyártású BMW iX3 testvére, az ikonikus BMW 3-as modellcsaládot folytató, tisztán elektromos BMW i3.
Súlyosítási tilalom: alkotmányellenes mulasztást állapított meg az Alkotmánybíróság
A vádlott fellebbezése esetén a bíróság nem súlyosíthatja a büntetést.
A Nógrád Vármegyei Kormányhivatal szerint is jogsértő, amire a helyi önazonosság védelméről szóló törvényt használják
Egyes településeken a legszegényebb réteget akarják távol tartani vele, civil szervezetek szerint a jogrendszerből is ki kell kerülnie.
Elhunyt a legendás magyar bemondó: 89 éves volt
Dávid Sándor halálának hírét a családja közölte.
Villámgyorsan terjed a fertőző betegség: intenzívre került egy kisbaba
Már nem csak egyetemisták körében terjed a súlyos betegség.
Figyelem, megszűnik a hazai bank, ez rengeteg ügyfelet érint majd
Mutatjuk a részleteket
Sport
Kovács István körül áll a bál, az eltiltásáról és a lefokozásáról írnak Romániában
A nagykárolyi születésű játékvezető a héten csak az Európa-ligában fújja a sípot, csütörtökön az AS Roma–Bologna meccsen.
Csoda a Bajnokok Ligájában: Idegenben 0–3, hazai pályán 5–0 és történelmi továbbjutás
A Sporting hősies fordítás után ott van a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában.
A Liverpoolt emlegető Guardiola Rüdigerrel balhézott, Vinícius megindokolta a gúnyolódását
Álvaro Arbeloa a piros lapról és Thibaut Courtois sérüléséről is beszélt a Manchester City–Real Madrid BL-visszavágó után.
A „síró" Vinícius lövését piros lap követte, Courtois sem fejezte be a Real Madrid meccsét
A három angol csapatból egy jutott negyeddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján.
Sporting–Bodö/Glimt: mit mutatott a VAR és mit nézett a játékvezető? Háborognak a norvégok
A Bodö/Glimt játékosai először el sem hitték, hogy a bíró büntetőt fog ítélni a Sporting javára a második félidőben.
Marco Rossi kihirdette keretét márciusra, a Barcelona kapusa is a három újonc között
A labdarúgó-válogatott Szlovéniát és Görögországot fogadja a Puskás Arénában.
Az egyik magyar focista sorsa már eldőlt a Liverpool sorsdöntő BL-meccse előtt?
A Liverpool edzőjét kirúghatják, ha csapata elbukja a Galatasaray elleni BL-párharcot.
Rüdiger a fejen térdelt ellenfelének üzent: Ha bántani akartam volna, nem kelt volna fel a földről
Először szólalt meg a szabálytalansággal kapcsolatban a Real Madrid védője.
370 ezer forint a legdrágább, 27 ezer a legolcsóbb jegy a budapesti BL-döntőre
Az UEFA hivatalos közleménye szerint itt vannak a budapesti Bajnokok Ligája-döntő árai.
Iszonyatos mélységből a csúcsra: a világ 16 legjobb csapata között Magyarország
A magyar női kosárlabda-válogatott az elmúlt négy év alatt megjárta a poklot, de most tényleg a mennyországba jutott.
Méghogy a legveszélyesebb állás? A Fradi lubickol Európában a 2–0 után.
Az együttes nyolc ilyen párharcából hetet húzott be, kétszer jutott döntőbe, egyet meg is nyert.
Bulvár
Elindult a pánikvásárlás? Valamire készülnek a magyarok, óriási a kereslet a gázpalackok iránt
Kilőtt a kereslet Magyarországon.
Kovács István körül áll a bál, az eltiltásáról és a lefokozásáról írnak Romániában
A nagykárolyi születésű játékvezető a héten csak az Európa-ligában fújja a sípot, csütörtökön az AS Roma–Bologna meccsen.
Gigantikus botrány, Mészáros Lőrinc képei sorakoznak az ukrán-magyar határon
A választások előtt nem jött ez jól Mészáros Lőrincnek.
Schadl György mutatott egy képet a telefonján, és minden megváltozott
Az Igazságügyi Minisztérium dolgozóit hallgatta meg a bíróság.
Mérhetetlenül megalázták Nagy Ferót, több színész összefogott ellene
Ez az eddigi legdurvább lejáratóvideó.
Zelenszkij kapitulált: győzött a józan ész
Fordulat az utolsó pillanatban: az EU-csúcs előtt Ukrajna beadta a derekát és Zelenszkij kapitulált, ami fordulatot hozhat az olajháborúban. Az elmúlt hetek intenzív diplomáciai egyeztetései végül eredményt hoztak
Drámai válasz. Megkérdezték Orbán Viktortól, felkészült-e hazánk egy ukrán fegyveres támadásra
A Magyar Honvédség felkészült az ország védelmére, vélekedik a szakminiszter államtitkára. Azt viszont nem tudni, mennyi óvóhely van Magyarországon.
Kutatók: a Békemeneten 58 ezren hallgatták Orbánt, a Nemzeti Meneten 162 ezren Magyart
Tudományos módszerekkel megbecsülték a március 15-ei politikai felvonulások méretét.
Pánikvásárlás indult a boltokban: ezt veszik a magyarok
Tömegek keresik az alternatív megoldásokat arra az esetre, ha kifogyna a gáz vagy az üzemanyag.
Trump éjjel brutálisan lecsapott - az óriásbombázás után NATO-kilépés jöhet?
Óriásbombákat vetett be a Hormuzi-szoros térségében az Egyesült Államok. Donald Trump eközben azzal fenyegetőzött, hogy kilép a NATO-ból, amiért a tagországok megtagadták segítségkérését.
15 éves ikerlányaival állították meg a sóshartyáni apát: amit a kocsiban találtak, azért előzetesbe is került
A rendőrség még mindig nagy erőkkel nyomoz a Delta program keretében: ez a nógrádi édesapa ennek az áldozata. De a két lánya is, akikkel épp együtt autókázott.
Szijjártó Péter: Három nappal a magyar választás után kezdenék meg az orosz kőolaj kitiltását
Április 15-én nyújtják be a jogszabálytervezetet.
blogmorzsák
Jegyet vettél, de változott a program?
Mire számíthatunk, ha a kifizetett program nem a meghirdetettek szerint valósul meg?
Így őrizd meg az intimzónád fittségét
Menopauza után is.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Szeretetfa jótékonysági akciót szerveztek ismét Nagykanizsán - videó
- Nagykanizsa ráfekszik a kerékpár turizmus fejlesztésére
- Eltűnt Rácz János, kanizsai férfi
- 2018-ban is hívható a kanizsai menhely adományovonala
- Állást keres Nagykanizsán? Mi segítünk!
- Ezeken a helyszíneken adhat vért Nagykanizsán!
- Nagykanizsán ismét lehetőség van véradásra a héten
- Ismét vért lehet majd adni Nagykanizsán!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


