Férfi kézilabda NB I - A Veszprém nyerte a bajnoki címet
Ilic Zoran, a Veszprém magyar válogatott jobbátlövője szerint jobban akarták a bajnoki címet, mint a Szeged, ez is hozzájárult, hogy négy év után ismét a bakonyiak lettek a szezon legjobbjai a férfi kézilabda NB I-ben.
"A pénteki vesztes meccsből nagyon sokat tanultunk. Hétfőn megmutattuk, hogy jobban akarunk, és ma is megmutattuk, hogy mi akarjuk jobban a bajnoki címet" - nyilatkozta az MTI-nek a lefújás és az ünneplés után, pénteken késő este Ilic Zoran.
A finálé első és második meccsén hazai siker született: múlt pénteken a Szeged 31-25-re, hétfőn a Veszprém 34-27-re nyert. A harmadik, utolsó találkozón a dunántúliak pénteken 31-27-re győztek, így az ő 2-1-es sikerükkel zárult a párharc.
"Voltak nehéz időszakok a meccsen, de ezeket meg tudtuk oldani. Vladimir Cupara védéseinek és a jó védekezésnek köszönhetően megfordítottuk a mérkőzést. Nagyon jó érzés magyar bajnokként távozni" - fogalmazott Ilic.
Hozzátette, szerinte a második félidőben a Szeged némileg elfáradt, apró hibákat követett el, és ezeket is ki tudták használni. Bodó Richárd például lövéseket rontott, ezekből könnyű gólokat lőttek a vendégek, ez fordította át a meccset.
A házigazdák a második félidő elején már négy góllal vezettek, 15 perccel később viszont már a vendégek voltak négytalálatos előnyben.
Ilicnek a döntő első meccsén kapura lövése sem volt, a második találkozón viszont abszolút nyerőembernek bizonyult, hiszen mind a hét kísérlete eredményes volt, a harmadik mérkőzésen pedig egyszer talált be. Mint elmondta, nagyon sokat dolgozott azon, hogy ilyen szintre felépítse magát. Plusz erőt és önbizalmat adott neki, hogy José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány megbízott benne, kivitte a januári világbajnokságra, és a fontos összecsapásokon is játékperceket kapott.
A klubcsapatában az egyiptomi Omar Jahja súlyos térdsérülése miatt hónapokig nem volt rajta kívül másik jobbátlövő, hiszen a francia Nedim Remili későn érkezett, és a Bajnokok Ligája-csoportmeccseken nem játszhatott.
"Ezt próbáltam kihasználni és felépíteni magamat, ennek köszönhetően a vezetőedzőnk megbízott bennem, ezért kaptam ennyi játéklehetőséget a döntőben" - magyarázta a 21 éves, 13-szoros válogatott Ilic.
Februárban derült ki, hogy a jobbátlövő távozik Veszprémből és a német élvonalbeli HSV Hamburg csapatához igazol. A bajnoki cím megnyerése után elmondta, egy picit sajnálja, de érzése szerint jó úton halad, és még többet kell fejlődnie.
"Jövőre nem kapnék ennyi játékpercet, ezért a karrierem szempontjából muszáj volt úgy döntenem, hogy elmegyek egy jó csapatba, ahol biztos játékperceket kapok. Hamburg ilyen szempontból megfelelő lesz. Nagyon várom, szerintem ott minden meccs ilyen lesz, és biztosan sokat fogok fejlődni" - nyilatkozta.
A szegedi Bodó Richárd emlékeztetett a hétfői mérkőzés utáni nyilatkozatára, amelyben elmondta, hogy harminc, negyven vagy ötven perc nem lesz elég pénteken, mert a Veszprém ellen csak folyamatos jó játékkal lehet nyerni, ennek ellenére megint volt egy holtpontjuk.
"Mindegy, hogy ki hibázott, hogy támadásban vagy védekezésben rontottunk. A Veszprém kihasználta, és ennek köszönhetően nyerni tudott. Nagyon rosszul kezdtünk, utána szinte sort cseréltünk, vissza tudtunk jönni, majd jött a második félidő eleje. Néggyel is vezettünk, aztán jöttek a hibák, amitől a Veszprém lendületbe került" - magyarázta az MTI-nek adott nyilatkozatában a válogatott balátlövő.
Hozzátette, a második felvonásban próbálkoztak a létszámfölényes támadójátékkal, de talán hamarabb kellett volna hozzányúlni, másrészt egy-két eladott labda miatt nem jártak sikerrel.
Bánhidi Bence szerint ezúttal egyik csapat sem produkált újdonságokat, bár mindkét részről voltak apróságok. Hozzátette, ameddig négy góllal vezettek, jól működött minden, a kezükben volt a mérkőzés, de belevitték magukat butaságokba, kidobálták a labdát a lelátóra, belehergelték magukat abba, hogy hirtelen legyen öt-hat találat a különbség, de ez nem jött össze.
"Amikor a Veszprém átvette a vezetést, egy kicsit összeomlottunk fejben, nem úgy jöttek a lövések, belehibáztunk, futottunk az eredmény után és ez nagyon sokat kivett belőlünk" - vélekedett a válogatott beálló.
MTI
hírek innen, onnan
Arne Slot iszonyatos dolgot mondott a magyarokról, Liverpool ettől hangos most
Váratlanul nemzetkarakterológiai fejtegetésbe kezdett a mester.
Ezt tudnod kell. Csak ők kaphatják meg a 13. és 14. havi nyugdíjellátást
Február 12-én jön!
10 futballista, akit imádtunk a 2000-es években
A berobbanó Cristiano Ronaldo vagy Messi, a csúcson levő Ronaldinho és Kaká. Összeszedtünk tíz olyan futballistát az ezredforduló első...
Saját otthona küszöbén lőttek agyon egy nagymamát – bosszúból tették
Egy 2022 októberében történt, különösen kegyetlen gyilkosság ügyében hirdettek ítéletet Liverpoolban.
Moszkva szerint Putyin nem hívta meg Zelenszkijt sehova, és nem javasolt neki semmilyen találkozót
A Kreml pénteken megerősítette, hogy Donald Trump amerikai elnök arra kérte orosz hivatali partnerét, Vlagyimir Putyint, hogy február...
Egy ápolónő kitálalt: erről beszélnek a dokik egymás közt - lehet, hogy te vagy a téma
A következő történet igen tanulságos lesz!
Télvíz idején döntött a bíróság! Mostantól tilos elektromos radiátorokat használni
Íme a friss közlemény.
Benézel a meztelen combjai közé? Túl sokat mutat magából a népszerű modell
Elegáns ruhában fotózták a brazil szépséget.
Betelt a pohár – Stohl András kiborult A Nagy Ő-ben: „Miért nem tudsz egyszerűen csendben maradni és nyelni egyet?”
Gina keltett némi feszültséget a természet lágy ölén.
Meztelenül a kertben, meglesték a könnyelmű nagykövetasszonyt
Kasey Hillről szexi fotó készült.
Így válik az AI a cégek aranyásójává: minden elköltött dollár háromszorosát hozza vissza
A mesterséges intelligencia (AI) kilépett a kísérleti fázisból és a munkahelyeken idén háromból kettő alkalmazott már szembetalálkozik...
Az egri hős, Dobó István lánya olyat tett apja halála után, amit alig mernek leírni
Kevés könyvben említik ezt a momentumot.
Sport
Alcaraz megnyerte az Australian Open legnagyobb meccsét és legszebb pontját
A világelső szenzációs meccsen jutott be az év első Grand Slamjének döntőjébe.
A Real Madrid újra megkapta a Benficát a BL-ben
Kisorsolták a rájátszás párosításait a Bajnokok Ligájában, a Real Madrid és a Benfica újra összecsap.
Borzasztó közel volt a nagy bravúrhoz a magyar futsalválogatott
Kétszer is vezetett az olaszok ellen a magyar csapat, de végül nem sikerült továbbjutnia.
Liu Shaolin kínos nyilatkozata után nincs esély a visszavágásra
Pekingben magyar színekben indult, Milánóról lemarad.
Bolgár csapatot kapott a Ferencváros az Európa-ligában
Sorsoltak az Európa-ligában, megvan a Fradi ellenfele.
Keane: 650 millió euró volt a különbség a két csapat között
A Nottingham Forest elleni négygólos vereség után értékelt a Ferencváros edzője.
Megvan a Ferencváros új vezetőedzője – hivatalos
A zöld-fehérek csütörtökön jelentették be, hogy nyártól új trénerrel képzelik el a jövőt.
Meglepő nyilatkozat a Nottingham edzőjétől a Ferencváros legyőzése után
Az angol csapat 4-0-ra nyert a magyar bajnok ellen az Európa-ligában.
Tóth Alex figyelmeztette a Fradit, a vezetők megdöbbentek + videó
Kubatov Gábor és Orosz Pál osztott meg egy kulisszatitkot Nottinghamből.
A Fradi a legunalmasabb ellenfelet kapta meg az Európa Ligában
Pénteken kora délután, a svájci Nyonban kisorsolták az Európa Ligában a nyolcaddöntőbeli helyekért vívandó playoff-kör párosításait, így a Ferencváros is ellenfelet kapott.
Ezért nem kaptak több lehetőséget a magyarok ellen csaló kézilabdabírók az Eb-n
Sem az elődöntőben, sem az éremmeccseken nem fújhatják a sípot Herningben.
Liverpool: "Kerkez lehetett volna az új Roberto Carlos az Anfielden"
Bár a Liverpool téli átigazolási időszaka eddig visszafogott, komolyabb visszhangot okozott Andy Robertson esetleges Tottenhamhez igazolásának híre. Bár jelen állás szerint a skót marad, a felvetés újra reflektorfén
Bulvár
Férjéről vallott Molnár Áron, kemény gyomros ez a Fidesznek
Furcsa front nyílt a politikai küzdelemben.
Lázár János kávéfőzője kiverte a biztosítékot, ennyi pénzből évekig ihatná a kávét egy egész falu
Az internet népe azonnal nyomozásba kezdett a készülék pontos típusát és árát illetően.
Már tudjuk, ez lesz a tavasz első napja hazánkban, a dátum brutális meglepetés lehet az ország lakosságának?
Hiányoltuk az igazi telet, megjött, de mikor lesz már végre tavasz?
Ő volt Vitray Tamás nagy szerelme: a feleségét is elhagyta miatta
Vitray Tamás a feleségét is elhagyta Földi Teri miatt, de szerelmük csak nagyon rövid időre teljesedhetett ki.
Hihetetlen, miket mondott Orbán Viktor a Kossuth rádióban
A kormányfő szerint Brüsszel összejátszik Kijevvel.
"Én a szexre születtem"– értelmiségi család falusi kislányából lett felnőttfilmes Kiara Lord
Ápolónő, szülésznő, felnőttfilmes: Kiara Lord meglepő múltja
Gyászolnak a szerelmesek: Tolvai Reni megszólalt Kállay-Sounders Andrásról
Tolvai Reni Lakatos Lászlóval versenyez a Nagy Duettben.
Dudás Miki temetése: rengeteg híresség búcsúzott tőle
Rengetegen kisérték el utolsó utjára Dudás Mikit.
A születési hónapod megmutatja, mi a legnagyobb félelmed valójában
Valószínűleg már hallottad, hogy „a csillagok befolyásolják sorsunkat,” de azt tudtad, hogy a születési hónapod is sokat mondhat arról, milyen félelmeket hordozol?
Végül Orbán Viktor repülője nem szállt fel
Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a kormányfő által egy éve belengetett repülőrajttal szemben a gazdaság 2023 és 2024 után 2025-ben is szenvedett, mindössze 0,3 százalékkal több bruttó hazai terméket (GDP) állí
Vastag Csaba felesége leszámolt a függőséggel: Domján Evelin több mint fél éve tiszta
Domján Evelin fiatalkora óta függő volt, ám mióta tiszta, teljesen új emberré változott. Vastag Csaba felesége mindenkit a leszokásra ösztönöz.
Kiara Lord arca a plasztika előtt: szende, szőke szépség volt a Nagy Ő sztárja
Kiara Lord nem nézett ki mindig úgy, mint ahogy most a Nagy Ő-ben, a plasztika előtt más volt az arca.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Szeretetfa jótékonysági akciót szerveztek ismét Nagykanizsán - videó
- Nagykanizsa ráfekszik a kerékpár turizmus fejlesztésére
- Eltűnt Rácz János, kanizsai férfi
- 2018-ban is hívható a kanizsai menhely adományovonala
- Állást keres Nagykanizsán? Mi segítünk!
- Ezeken a helyszíneken adhat vért Nagykanizsán!
- Nagykanizsán ismét lehetőség van véradásra a héten
- Ismét vért lehet majd adni Nagykanizsán!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


