Ezt olvasta már?


Az asztrológus szerint erre számíthatnak a magyarok 2018-ban

Sokan, sokféleképpen próbálták már előre megmondani, mit hoz a jövő. Boszorkányok, jósok, trend, - és jövőkutatók. Van, akiknek bejöttek az előrejelzései, mások viszont csúnyán megégtek.

Emberek tömegeinek ugyanakkor a mai napig igényük van arra, hogy valakik támpontot és kapaszkodót szolgáltassanak számukra az egyre gyorsabban változó világban. Ki-ki pedig maga döntheti el, hogy a bolygók állásában hisz inkább vagy elemzőknek és brókereknek. Azoknak, akik inkább az előbbiek táborába tartoznak vagy szimplán csak nem akarnak sokkolóan szakmai pénzügyi cikkeket olvasgatni az újév első napján jó hírünk van, ugyanis a Pénzcentrum egy igazi asztrológust kérdezett meg, hogy mire számíthatunk 2018-ban

 

2018. a Vénusz jelképéhez sorolható esztendő, ez a bolygó a ragyogás és csillogás szimbóluma - fontos téma lesz az anyagi világ és a pénzügyi kérdések. Magánszemélyként és kisvállalkozóként az ésszerű, racionális befektetéseket érdemes előnyben részesíteni, amelyek józan belátás alapján működnek. Sajnos van arra jel (Skorpió jegyben a Jupiter), hogy a magyar ember úgy szeretne majd költekezni, mintha nem is éltük volna át a válságot - de túlzott hitelfelvétel helyett a saját erőre érdemes támaszkodni

 

- kezdi asztrológiai elemzésének magyarázatát Imolai Judit (bölcsész, asztrológus, coach). Aki arra is felhívja a figyelmet, hogy lehetnek olyan luxus költekezésekre hívogató csábítások, amiknek mindenképpen ellen kell állnunk vagy legalábbis őszinte fedezetszámítást kell végeznünk a beruházások előtt.

Asztrológiai számítás - Újév

 

A 2018-as esztendőt kezdő januári csillagkép fő jelképe, a Bak zodiákus jegyben álló Nap mellett haladó Vénusz bolygó, ami az alapvető észszerűséget, kitartást, szívósságot és a hosszútávú célokra való építkezést szimbolizálja. Az év egy másik jelentős szimbólumköre, azonban korántsem túl vidám. A 2018. tavaszkezdő csillagképre jellemző bolygóállásokat ugyanis legjobban a Trisztán és Izolda mondakörrel lehet szimbolizálni. Nevezetesen, bizony számítani kell olyan dolgokra és emberi kapcsolódásokra, amikből csak konfliktus sarjadhat. Minden gender érzékenységet félretéve ez bizony könnyen jelentheti azt, hogy

a szerelem nem írja felül a vagyoni kérdéseket, nagyon működhetnek a szimpátiák és a kémia, ugyanakkor fontos lesz belátónak lenni, figyelni a szánkra és a gyors beszédre. Azaz, hogy mit mondjunk, kinek mondjuk, mikor és hogyan. Biztosra vehetjük ugyanis, hogy 2018-ban különösen nehéz lesz majd menedzselni az elhamarkodottan induló kapcsolatokat.

 

Eldurvul a kampány

 

Aki egy kicsit is bízott abban, hogy a magyarok netán végre megemberelik majd magukat és kevesebbet acsarkodnak, azoknak bizony rossz hírt hoznak a bolygók. A 2018-as választásokat megelőző kampányidőszakban ugyanis készülhetünk szapora szavakra, kirohanásokra, és bár az egész rendkívül gyors lefolyású lesz, legalább ennyire erőteljes is. Mindennek ellenére Imolai Judit a diplomácia fontosságára hívja fel mindenki figyelmét:

vigyázzunk a kapcsolatainkra, ne legyünk elhamarkodottak, óvakodjunk a pillanatnyi felindulásoktól és a perektől, mindig inkább a békés utat válasszuk.

Befektetés

 

Az asztrológus szerint maradandó dolgokba érdemes fektetni 2018-ban.

Ha van olyan örökségünk, földünk, lakásunk, házunk, amelytől nem fontos megválni, akkor az eladás helyett a hasznosítás, birtokban tartás javasolt az állagmegóvás mellett.

 

Emellett a hitelintézeti kamatok jelentős emelkedésére nem mutatnak bolygójelek,

viszont átrendeződhetnek a Magyarországon tevékenykedő cégek érdekeltségei, olcsóbb vidékekre fogják vinni a működésüket. Néhány nagy márka nagy létszámú üzeme a fizikai gyártásban működik majd, főleg országszerte a vidéken alacsony üzemeltetési költséggel folytatható szektorokban.

 

Kisvállalkozóként pedig, főleg a lokális bizniszekbe és a személyes kapcsolatok minőségi kezelésére érdemes odafigyelni, így ezek szép hasznot hozhatnak.

Munkavállalóként és emberként a tudás, a tanulás nagyon fontos "befektetési" terület, dolgozóként akkor lesz lehetőségünk munkára, ha specialistaként vagyunk számon tartva. Napi szinten kell fejlődni alkalmazott számítástechnikai területen és használható nyelvtudás szinten. Érdemes a munkakörnyezetünkben befektetni a modern kommunikációba, értendő a fejlett eszközöktől a megfelelő felhasználói tudásig

- teszi hozzá az asztrológus.

 

Holdciklusok

 

Befektetéseknél és szerződéskötéseknél nagyon jó jelkép a növekedő Holdciklusban indított beruházás, ez a befektetés gyarapodásával azonos analógia. Eladásnál, felszámolásnál javasolt a tevékenységet csökkenő Holdciklusban intézni, akkor a pénz jelképe átvitt értelemben jól elúsztatja azt, aminek mennie kell.

 

Egy teljes Holdciklus egyébként átlagosan 29,53 napig tart és az asztrológus szerint 13-szor keringi körül a zodiákus pályát. A Hold növekvő szakasza a termékenység és szaporodás erejét hordozza magában, ezért ekkor javallott például gyógynövényeket szedni, de akár rendezvényeket is ilyen időszakokra szervezni. Fogyó Holdkor pedig érdemes kártevőt irtani, gazolni, lomtalanítani, selejtezni, sőt fogyókúrázni is.

 

Fordulatok

A nagy cégek és külföldi érdekeltségek várakozó állásponton lesznek az (választási) eredmények befutásáig, nagy reformokat nem várunk. Viszont tavasztól nyáron át őszig sem bérnövekedés sem csökkenés nagymértékben nem lesz - azonban létszámleépítésre számítanunk kell

 

- hívja fel a figyelmet az asztrológus. Aki ugyanakkor hozzáteszi azt is, hogy nagyon fontos szinten tartani a szakmai színvonalat a saját munkánkban, hiszen a változó körülmények között is mindent visz a minőség, amelyre mindig szükség van. Tavasztól őszig várunk olyan adminisztratív fordulatokat, amelyek szoruló hurokként terelik a vállalkozókat a legalitás felé, automatizált és átlátható elektronikus működés lesz az elvárás.

Keressük a költségcsökkentési lehetőségeket, kisvállalkozóként és magánemberként elsősorban a hírek követésével, önműveléssel, önellátással.

Szerződések megkötésénél az alábbi időpontokban kell különösen figyelni:

 

2018. február 19-től március 6; március 23.-tól április 14-ig; június 26-től augusztus 18-ig; november 17-től december 6-ig.

 

Jogos bevételek késlekedésére pedig a következő szakaszban kell figyelni (halasztódhatnak a kifizetések):

 

2018. március 9-től július 11-ig.

 

A feltételek és a keretrendszerek átalakulása és lassulása, valamint (bizonyos lehetőségek megszűnése) nagy lelkierőt próbáló időszak:

 

2018. április 18-tól szeptember 5-ig.

 

Asztrológiai tippek állampolgároknak:

 

Nagyon józanul érdemes a saját befektetéseket kezelni, felértékelődik az öngondoskodás szerepe,

Megnyugtató módon és többféle formában (több lábon) érdemes az élet harmadik harmadára készülni, mert nemcsak a nyugdíjak értékállósága kérdéses, de a közösségi szolgáltatások (egészségügy, közlekedés) is jelentős mértékben kér anyagi erőt a mindennapokhoz,

Gyermekvállalásnál az életminőség (egészséges ételek, minőségi oktatás, harmonikus otthoni lelki háttér) és fontos lenne, nemcsak a támogatások igénybevehetőségét kell tekintetbe venni,

Már fiatal korban, amikor az ember időről időre jól keres, érdemes tervet készíteni: megtakarítások, passzív jövedelmek, tartalékok legyenek,

Munkavállalóként a tavasz a "helyezkedés" lehetőséget rejti, és érdemes kihasználni a váltási alkalmakat. A folyamatos önképzés és a tudatos karrier gondozás elengedhetetlen lesz, más tanulás közben érdemes gyakorlati munkákra elhelyezkedni, referenciákat kérni, kapcsolatból még jobb kapcsolatba jutni,

Napi szinten érdemes követni az adminisztratív kereteket, és a különböző jogi formákkal is érdemes képben lenni, csakúgy, mint a rugalmas munkavégzési keretekkel!

 

Az érme másik oldala

 

Az Imolai Judittal való beszélgetésünk végén természetesen érintettük az asztrológiának azt a részét is, miszerint a tudományos életben a bolygók ilyesfajta tanulmányozása áltudományként van számon tartva. Az asztrológus erre úgy reagált, hogy ő a szinkretizmusban hisz, nevezetesen, hogy a "tudományoknak" jól megkell férniük egymás mellett. Azaz fontos kérdésekben, a cél érdekében, különböző szakembereknek egyetértésben kell kollaborálni, és az élet igenis helyet biztosít a legősibb tradíciókra épülő szellemiségeknek is.

 

Azt persze ő sem tagadja, hogy mint miden hivatásban, az ő szakmájában is sok a kókler és a pénzéhes csaló, ugyanakkor fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy az emberek mindig remélnek valamit, ami átsegíti őket az életen. Az asztrológus arra is kitért, hogy a napi, heti horoszkópok csupán nagyon elenyésző százalékban készülnek szakavatott kezek által és inkább csak az olvasottság növelése a céljuk. Úgyhogy ezek alapján senkinek sem javasolja, hogy fontos kérdésekben döntést hozzon, arra ugyanakkor egy-egy jól megírt szösszenet alkalmas lehet, hogy az ember magába mélyedjen és elgondolkozzon saját természetén. Ki-ki tehát maga döntheti el, hogy tapasztalata szerint a bolygók állásában hisz inkább vagy elemzőknek és brókereknek - bármely eset is álljon fenn, célszerű a minőséget választani.

pénzcentrum







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Minden tizedik magyar nyugdíjas kevesebb, mint havi 100 ezer forintból él

Felmérés: A magyar idősek többsége nem rendelkezik megtakarítással.

A 40%-os állampapírhozam is verhető lehet most, mégpedig másik állampapírokkal

Az euróbevezetés ígéretének farvizén több más érdekes opció is felszínre került.

Vízhiány lesz a hosszú hétvégén egy egész lakótelepen a Balaton közelében

Szerelési munkálatok miatt időszakos vízhiányra és nyomáscsökkenésre kell készülniük a helybélieknek május első hétvégéjén...

Rászáll a fogyasztóvédelem a szamócára – tavaly minden tizedik megbukott

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság országos szamóca-ellenőrzést indított, amelynek középpontjában az ideiglenes...

Jön a legnagyobb meccs Angliában: Szoboszlai is főszereplő lehet

Elmagyarázzuk, miért a hétvégi Manchester United-Liverpool meccs Anglia legnagyobb rangadója.

Anyák napja: nagyon nem illik ilyen virágot adni, inkább kerüld

Nem szabad elfelejteni, hogy most vasárnap anyák napja lesz, és sokan fognak virágot adni ajándékba.

3 nem várt színtrend, ami felfrissíti a tavaszi gardróbot

Ezek a váratlan színpárosítások uralják 2026 tavaszát – és meglepően könnyű őket beépíteni a hétköznapi szettekbe is.

Van 35 millió forintod és Magyarországon vennél lakást? Ennél nagyobb hibát nem követhetsz el

Életed bűne, ha most egy magyar ingatlanba fektetsz be, olyan lakást került a piacra, amivel az unokáid jövőjét is megalapozhatod.

Rózsaszín rendszámtáblák az utakon: kiderült, miért vezetik be az új rendszert

Nem divathóbort, nem figyelemfelkeltő dizájn, és végképp nem valamilyen autós különcködés áll a rózsaszín rendszámtáblák mögött....

Elszabadulhat a pokol – Irán rendkívüli csapással reagálhat az USA ellen

Irán olyan hangnemet enged meg magának az USA-val szemben, amiért még súlyosabb árat fizethetnek.

Talán Magyarország legaljasabb emberét fogták el a rendőrök

Az 56 éves gyanúsított kiskorúaktól is kért szexuális szolgáltatást, amit videóra is vett. A lefoglalt eszközein 20 évre visszamenően...

0

Sport

Kihagyta a tizenegyest, majd az újrarúgatott és a még egyszer újrarúgatott tizenegyest is

Rövid időn belül háromszor rontott tizenegyest a brazil futballista.

Balhé a BL-elődöntő után: Simeone nekiment az Arsenal tiszteletlen sztárjának

Ami a közvetítésből kimaradt: lökdösődés, dulakodás öltözőfolyosó bejáratánál a lefújás után Madridban.

Ki volt gyáva: a bíró vagy az impotens VAR? Káosz és szégyen a Bajnokok Ligájában

Három tizenegyes, két gól, egy visszavont büntető – a szerda esti BL-elődöntő elsősorban nem a futballról szólt.

A Liverpool csapatából nyolc játékos távozhat, íme a lista. + videó

A liverpooli Rousing The Kop portál összegzést készített arról, hogy mi várható a Vörösoknél.

Alakul a botrány a kerékpárosoknál: rendzavarásra készülhetnek a BalatonFondo versenyen

Schneller Domonkos elnök szerint ennek oka egy megbízatása előtti időből származó megállapodás.

Nem Slot, nem Alonso – megvan az ideális jelölt a Liverpool kispadjára?

A szurkolók többsége szerint nem kérdés, hogy eljött az ideje az edzőváltásnak.

Arteta dühöng, nem érti, hogy miért vonták vissza a Bajnokok Ligájában az Arsenal tizenegyesét

Az Arsenal edzője értetlenül áll a játékvezető döntése előtt.

Ez volt a Liverpool legnagyobb baklövése? A nagy üzlet, ami visszafelé sült el

A támadógépezet már nem működik olyan olajozottan, mint tavaly, ennek Luis Díaz eladása az egyik oka.

Szalah és Robertson ugyanabba a csapatba igazolhat, kiderült, már zajlanak a tárgyalások

A nyáron a Liverpool két legendája is távozik, miután lejár a szerződésük.

Elzavarta légiósait a Nyíregyháza, a bajnokság legeredményesebb játékosa nem maradhat

A bajnoki nyolcadik helyezés után alaposan átalakul a játékoskeret.

21 olimpikon vehetett át vadonatúj autót a Hungaroringen

Mogyoródi körrel indult az ismerkedés, útjuk célállomása azonban Los Angeles.

0
0

Bulvár

Máris hullanak a csontvázak a Külügy szekrényéből ? Súlyos állítások érkeztek a tiranai nagykövetségről

Az utóbbi időszakban több, egymástól független forrásból is olyan információk jutottak el szerkesztőségünkhöz, amelyek szerint komoly feszültségek alakulhattak ki Magyarország tiranai külképviseletén.

„A k*rva anyátokat” – Bencsik András kiborult a Tisza Párt ötletétől

A Demokrata főszerkesztője kikelt magából, Magyar Pétert „büdös baromnak” nevezte.

Magyar Péter szerint nincs tovább szükség erre az állami szervre: felszámolja a milliárdos intézményt

Jelentős állami szervezet felszámolását tervezi az új kormányzati erő a hatékonyság jegyében.

Nem győzi ismételni a neurológus: ez a népszerű vitamin mérgező lehet

Egy neves neurológus figyelmeztetése újra ráirányította a figyelmet arra, hogy még a legártalmatlanabbnak hitt vitaminokkal is érdemes körültekintően bánni. Egy széles körben használt étrend-kiegészítő ugyanis

Ha jön az euró, mi lesz a forintkészpénzzel? – itt a válasz

Az euró bevezetése nemcsak politikai vállalás, hanem egy pénzügyi újrarendeződés kezdete.

Nevetséges gyanúba keveredett egy fideszes csúcspolitikus, megindították az eljárást a hatóságok

A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekménnyel gyanúsította meg a fideszes vezetőt.

„Ősszel már nem lesznek jóindulatúak” – megszólalt Varga Mihály, a Matolcsy-korszakról is beszélt

Varga Mihály kitért a forint árfolyamát befolyásoló legfontosabb tényezőkre és az új kormány gazdaságpolitikájára is. Mi történt? Varga Mihály interjút adott a hvg.hu-nak, melyben az új magyar kormánnyal várha

12 éves feleségét ejtette teherbe a férfi: ezért a szülőket ítélték el a házasság miatt

Hamisított papírok és egy 12 éves kismama: az esküvő, amely börtönbe juttatta az apát.

Kihagyta a tizenegyest, majd az újrarúgatott és a még egyszer újrarúgatott tizenegyest is

Rövid időn belül háromszor rontott tizenegyest a brazil futballista.

0