Augusztus 20. - Idén háromnapos lesz a központi rendezvény
Idén három napon keresztül tartanak az augusztus 20-ai nemzeti ünnep központi rendezvényei - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő kedden Budapesten.
A Magyar Ízek Utcája már augusztus 18-án, szombaton megnyílik, és a hosszú hétvége mindhárom napján várja a látogatókat. Szintén mindhárom nap lesznek koncertek. Mások mellett a Tankcsapda is fellép majd a Gellért-szobornál.
Kovács Zoltán felidézte, az ünnep biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzs már hétfőn megkezdte működését.
A nemzeti ünnep szervezését idén a Miniszterelnöki Kabinetiroda koordinálja. Fő felelőse, egyben az operatív törzs vezetője Kovács Zoltán kormányszóvivő.
Kovács Zoltán kiemelte: olyan időket élünk, amikor az államiságunk, nemzeti identitásunk, a nemzethez tartozás megélése és annak hangsúlyozása fontosabb, mint az elmúlt évtizedekben bármikor.
Mint megjegyezte, az elmúlt néhány év újabb kihívásokkal szembesítette az országot, olyan erőkkel kerültünk szembe, amelyeknek a nemzet, a nemzethez tartozás kevesebbet jelent, mint a magyaroknak.
Kovács Zoltán azt hangsúlyozta: minden nemzeti ünnep, amely ráirányítja a figyelmet magyarságunkra, az ehhez kapcsolódó értékek fontosságára, kiemelt jelentőséggel bír. Augusztus 20. a legnépszerűbb ünnep. A központi rendezvényekre minden évben több százezren látogatnak ki, az ünnepi tűzijátékot mintegy félmillióan szokták követni a helyszínről - tette hozzá a kormányszóvivő.
Leskovics Éva vezető pirotechnikus elmondta: idén több mint 21 ezer effektet lőnek majd fel augusztus 20-án este. A tűzijátékot - mind a látvány, mind a biztonság szempontjából - a Lánchíd és a Margit híd közötti szakaszon, valamint a Margit hídon ajánlják megtekinteni. A szervezők és a biztonságért felelős szervek folyamatosan zártláncú összeköttetéssel kommunikálhatnak egymással, szükség esetén a tűzijáték egy gombnyomással leállítható.
A zenei aláfestést Szarka Tamás műve adja majd. A tűzijátékban megjelennek majd a nemzeti színek és az arany - ismertette Leskovics Éva.
Kovács Zoltán kormányszóvivő azt mondta: a tűzijátékra meglepetéssel is készülnek majd. Jelezte, hogy az idén az Olimpia parkból fogyatékossággal élők tekinthetik meg az esti tűzijátékot.
Tiszttartó Titusz, a Petőfi rádió csatornaigazgatója elmondta, már a 18-ai kezdésnél ott lesznek zenészeik a színpadon. Augusztus 20-ára kívánságlánccal készülnek. A tűzijáték zenei aláfestését idén is a Petőfi rádió indítja majd el.
Kovács Zoltán elmondta: a Magyar Ízek Utcájában idén kiemelt szerepet kapnak a kávéházak, a házigazda Janza Kata lesz.
Novotny Antal, a Magyar Ízek Utcája főszervezője azt is elmondta: évről évre igyekeznek minél több termelőt bevonni vásárukba. Az idei vásár középpontjában a fűszerek állnak majd.
Az augusztus 20-ai programok részletesen megtekinthetők a kormány honlapján.
Augusztus 20-án a programok idén is a hagyományoknak megfelelően a Parlament előtti Kossuth Lajos téren kezdődnek, ahol katonai tiszteletadás mellett felvonják a nemzeti lobogót. Ezt követi a honvédtisztjelöltek avatása, amelyen beszédet mond Áder János köztársasági elnök.
Emellett idén is lesz hagyományos ünnepi szentmise és körmenet, a budai Várban tartják a mesterségek ünnepét. Augusztus 20-án a programokat szokás szerint az esti ünnepi tűzijáték zárja majd.
Az államalapítás és az államalapító Szent István király emlékére augusztus 20. hivatalos állami ünnep.
hírek innen, onnan
A Kőgazdag Fiatalok sztárja megvált szerelmétől, egyből szét is nézett a „húspiacon”
A Kőgazdag Fiatalok sztárja elköszönt korábbi szerelmétől.
Így vedd észre időben az érzelmi távolságot a kapcsolatodban, hogy megelőzd a szakítást
Az érzelmi távolság jelei már menet közben is felismerhetőek, és megfelelő kommunikációval elkerülhető a kapcsolat megromlása.
Dobrev Klára megint beleállt a határon túli szavazókba
Vegyük el a határon túliak szavazati jogát! Ne szavazhasson, aki soha nem élt itt, soha nem adózott itt, és nem viseli a döntése...
Mit kezdjünk a fahulladékkal?
A faipar és az erdőgazdálkodás melléktermékei kulcsszerepet kaphatnak a jövőben.
Mai és holnapi fronthatás - erre számíthat. szombat
A mai és a holnapi időjárás eltérő terhelést róhat a szervezetre.
Rendkívüli műsorváltozás a TV 2-n: Így tiszteleg a csatorna
Váratlan tragédia áll a háttérben.
Teljesen elvadultak a mesterséges intelligencia által készített videók a TikTokon
Gyakran provokatív stílusban adnak konyhai tanácsokat.
Búcsúzik a ChatGPT legtöbb embert átvert változata
Még házasságra is léptek a hízelgő chatbottal az emberek.
Sokan kidobják, de kincs a kertben: csodát tesz a növényekkel!
Hogyan hasznosítható a fahamu a kertben?
Halálos betegségekkel riogatnak egy fogászaton, 400 ezer forintért mutatják meg a borzalmas igazságot a szádról
Tényleg a szádban dől el, meddig élsz, vagy csak egy drága trükkel veszik rá az embereket a kezelésre?
Egy békéscsabai játszótéren ittak, majd verekedni kezdtek
Idős áldozatukat a földre rántották.
Az EU-val kokettál, de Putyin vadászgépeit építhetné a feltörekvő fegyvernagyhatalom
Alig írták alá a szabadkereskedelmi egyezményt az Európai Unióval, máris kérdőjelek merülhetnek fel azzal kapcsolatban, hogy India milyen...
Sport
A Real Madrid újra megkapta a Benficát a BL-ben
Kisorsolták a rájátszás párosításait a Bajnokok Ligájában, a Real Madrid és a Benfica újra összecsap.
Összeszedtük napjaink 10 legcsinosabb teniszezőjét
Hajrájában van az év első Grand Slamje. Jó alkalom ez arra, hogy megmutassuk a mezőny legcsinosabb versenyzőit.
Bolgár csapatot kapott a Ferencváros az Európa-ligában
Sorsoltak az Európa-ligában, megvan a Fradi ellenfele.
Ezért nem kaptak több lehetőséget a magyarok ellen csaló kézilabdabírók az Eb-n
Sem az elődöntőben, sem az éremmeccseken nem fújhatják a sípot Herningben.
Liverpool: "Kerkez lehetett volna az új Roberto Carlos az Anfielden"
Bár a Liverpool téli átigazolási időszaka eddig visszafogott, komolyabb visszhangot okozott Andy Robertson esetleges Tottenhamhez igazolásának híre. Bár jelen állás szerint a skót marad, a felvetés újra reflektorfén
Djokovics fricskája Sinner legyőzése után: Köszönöm, hogy visszavonultattatok.
A 38 éves szerb legenda pályafutása huszonötödik Grand Slam-győzelmére hajt.
Csúnyán pórul járt a Fradi-szurkolókat román zászlóval provokáló Nottingham-drukker - videó
Kivezették a stadionból a Nottingham-FTC Európa Liga-mérkőzésen provokáló szurkolót.
10 futballista, akit imádtunk a 2000-es években
A berobbanó Cristiano Ronaldo vagy Messi, a csúcson levő Ronaldinho és Kaká. Összeszedtünk tíz olyan futballistát az ezredforduló első évtizedéből, akit élmény volt nézni.
A Fradi a legunalmasabb ellenfelet kapta meg az Európa Ligában
Pénteken kora délután, a svájci Nyonban kisorsolták az Európa Ligában a nyolcaddöntőbeli helyekért vívandó playoff-kör párosításait, így a Ferencváros is ellenfelet kapott.
Robbanhat az átigazolási bomba? Szoboszlai liverpooli riválisa az Interbe tart
A téli átigazolási szezon egyik legnagyobb meglepetése jöhet. A hírt már Fabrizio Romano is megerősítette.
Izland a hajrára elfáradt, a dánok hazai pályán szerezhetik meg az Európa-bajnoki címet
Dánia a hajrában nem hagyott kérdést, tizennégy év után ismét Európa-bajnok lehet.
Szenzáció Melbourne-ben: a 38 éves Novak Djokovics ötszettes csata után jutott döntőbe
A mérkőzés több mint négy órán át tartott, a tornán kétszeres győztes Jannik Sinner ezúttal nem védheti meg címét.
Bulvár
Férjéről vallott Molnár Áron, kemény gyomros ez a Fidesznek
Furcsa front nyílt a politikai küzdelemben.
Erdélyben épül Orbán Viktor „vámpírbirodalma”, sokkoló állítás egy friss elemzésben
Nem Drakula az egyetlen „vámpír” Erdélyben, külföldi elemzés jött Orbán Viktor titkos hálózatáról.
Szijjártó Péter durván megsértette a karcagiakat, pedig a miniszterelnök küldte oda
Érdekes videó került fel a külügyminiszterről.
Kiara Lord arca a plasztika előtt: szende, szőke szépség volt a Nagy Ő sztárja
Kiara Lord nem nézett ki mindig úgy, mint ahogy most a Nagy Ő-ben, a plasztika előtt más volt az arca.
Levetkőztek a kamera előtt. 10 izgalmas filmjelenet
A filmcsillagok képesek sok mindent megtenni egy jó szerepért, ahogy az alábbi tíz esetben is, amikor olyan híresség dobta le a textilt, akiről nem is gondolnánk.
Az Európai Unióban 5,9 százalékos, Magyarországon 4,5 százalékos volt a munkanélküliség 2025 decemberében
2025. decemberben az előző havival azonos szinten, 5,9 százalékon maradt a munkanélküliség az Európai Unióban, a tagállamok rátái 3,1 és 10,2 százalék között szóródtak – derül ki az Eurostat tájékoztatójá
Most jött: mentők és tűzoltók szirénájától hangos Budapest, nagy a baj
A tűzoltók áramtalanítják a járműveket. Budapest XI. kerületében van szükség a mentésre.
Megszólalt Fenyő Miklós menedzsere: ezt mondta az énekes halálhíre után
Röviden tudott csak nyilatkozni.
Elhunyt Bódi Gábor
Fájdalmas veszteség érte a vasutasokat Kunhegyesen. Péntek délelőtt munka közben, a vasútállomáson lett rosszul és hunyt el Bódi Gábor forgalmi szolgálattevő. A mentők gyors kiérkezése ellenére az újraéleszté
Futárként keres pénzt az év magyar sorozatszínésze
Bacskó Tünde azt mondta, azon is elgondolkozott, hogy abbahagyja a színészetet.
Meghalt szolgálat közben a MÁV munkatársa
61 éves volt.
Végre valakinek eszébe jutott: angolna ihlette új hidrogél akkumulátor készült
Az elektromos angolna szerve kiváló természetes példa mérgező anyagoktól mentes energiaforrás létrehozására. Sikerült is megoldani – nagy teljesítménysűrűséggel.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Szeretetfa jótékonysági akciót szerveztek ismét Nagykanizsán - videó
- Nagykanizsa ráfekszik a kerékpár turizmus fejlesztésére
- Eltűnt Rácz János, kanizsai férfi
- 2018-ban is hívható a kanizsai menhely adományovonala
- Állást keres Nagykanizsán? Mi segítünk!
- Ezeken a helyszíneken adhat vért Nagykanizsán!
- Nagykanizsán ismét lehetőség van véradásra a héten
- Ismét vért lehet majd adni Nagykanizsán!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


