A Volánbusznál is megszületett a bérmegállapodás
Józan döntést hoztak, és ezzel megvédték a januártól érvényes béremelést a Volánbusz szakszervezetei, a vállalat vezetése köszöni az érdekképviseletek felelős magatartását.
Többfordulós tárgyalássorozat után, 2024. január 31-én délelőtt a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) és a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ) is csatlakozott ahhoz a csoportszintű bérmegállapodáshoz, amely három év alatt átlagosan legalább 28,4 százalékos alapbéremelést garantál a MÁV-VOLÁN-csoport munkavállalóinak. A megállapodás mai aláírásának köszönhetően már a januári bérekben érvényesül a bérfejlesztés első eleme, amely a bruttó 600 ezer forintos alapbérig átlagosan 17 százalékos, legalább havi bruttó 70 ezer forintos emelést jelent a munkavállalók számára 2024-ben.
A vasutas és a HÉV-szakszervezetek után 2024. január 31-én a Volánbusz érdekképviseletei is aláírták a MÁV-VOLÁN-csoport 2024–2026-ra vonatkozó bérmegállapodását. A cégcsoport munkavállalói 3 év alatt legalább 28,4 százalékos béremelést kapnak, amiből már idén 17 százalékos, de legalább bruttó 70 ezer forintos emelés jár bruttó 600 ezer forintos alapbérig. A bruttó 600 ezer forint feletti alapbérrel rendelkező kollégák egységesen bruttó 102 ezer forintos bérfejlesztésben részesülnek, részmunkaidő esetén a munkaidő arányában változnak az összegek. Az autóbusz-vezetők esetében ez 20 százalék feletti béremelést jelent csak az idei évben, ami a különféle pótlékokkal együtt havonta akár több mint bruttó 140 ezer forintos keresetnövekedést is jelenthet. A munkavállalók jogi garanciát kaptak a következő két évre is arról, hogy bérük biztosan az infláció felett fog növekedni. A megállapodással a sztrájkolók követelései is jelentős részben teljesültek.
A Volánbusz kollektív szerződés kötésére jogosult érdekképviseletei, a KKSZ és a SZAKSZ időben meghozott, felelős döntésének, a bérmegállapodás január 31-i aláírásának köszönhetően az emelt összegű juttatások már január elsejétől járnak valamennyi munkavállalónak. A vállalatvezetés és az érdekképviseletek közös erőfeszítéseinek köszönhetően az alkalmazottak a lehetőségekhez mérten legkedvezőbb ajánlatot kapták a tulajdonostól. A bértárgyalások folytatása érdemi jövedelemkiesést jelentett volna minden egyes munkavállalónak, azok számára is, akik már az elmúlt napokban szerettek volna élni az ajánlattal.
A Volánbusz üdvözli a megállapodást, amely valódi jövedelemnövekedést és kiszámíthatóságot biztosít munkavállalóinak már 2024 elejétől.
hírek innen, onnan
Hétfőn is viharok csapnak le ezekre a vármegyékre: szinte a fél országra kiadták a figyelmeztetést
Nyolc vármegyében érvényben lesz az elsőfokú riasztás.
Segíti a kollagéntermelést és a pihentető alvást: az öregedés lassításához a glicin az egyik kulcs
Glicin nélkül nincs kollagén, de még számos más módon támogatja a fiatalos megjelenést, erőnlétet és közérzetet.
Itt a hatalmas fordulat a Közel-Keleten: megvan a megállapodás, Donald Trump születésnapján ünnepelte a diplomáciai sikert
A megállapodás mindössze 60 napot biztosít Irán dúsítotturán-készletének és atomprogramjának rendezésére.
Két újabb magántőkealap mögött azonosították Balásy Gyulát az államnak tett felajánlásai nyomán
Kiderült, pontosan milyen vagyonelemeket ajánlott fel az államnak Balásy Gyula.
Ezek jelzik a legkorábban, hogy nem alszol eleget – Sok tünet nem magától értetődő
Az alváshiány nemcsak fáradtságot okoz. A kialvatlanság első nyomait általában a gondolkodásunkon és a viselkedésünkön vehetjük észre.
Minden járművezetőt érinthet: egyhetes rendőrségi akció kezdődik
Országos közúti ellenőrzést tart a rendőrség június 15. és 21. között.
Történelmi döntésre készül a parlament, korlátozhatják a miniszterelnökök hatalmát
Toroczkai ügye is napirendre kerül.
Ezt jelenti, ha a nyári hőségben kifejezetten savanyú ízekre vágysz
Ahogy berobban a nyári kánikula, szinte azonnal átalakulnak az étkezési szokásaink is: a nehéz, laktató fogások helyét átveszik a...
A japán drukkerekkel együtt szedte a szemetet egy amerikai szupersztár a foci-vb-n
A Japán–Hollandia meccs után a japán szurkolók ismét példát mutattak, és összeszedték maguk után a szemetet a dallasi stadionban....
„Hadd áramoljon a kőolaj.” – Trump bejelentése után szárnyalnak a tőzsdék
Az Egyesült Államok megkötötte a megállapodást Iránnal a konfliktus lezárásáról - jelentette be Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
„Bármikor itt lehet a nyakunkon a költözés” – Fontos döntés előtt áll a Séfek Séfe sztárja és férje
Balogh Tamásné Eszternek, a Séfek Séfe 6. évada sztárjának régóta dédelgetett álma, hogy a férjével és a kiskutyáikkal egy tágas,...
Budapesten lépett volna fel a világsztár – lezuhant egy helikopterrel Oliver Tree
Tragikus helikopter-balesetben életét vesztette Oliver Tree, a világsztár, aki Magyarországon is fellépett volna július 12-én.
Sport
Eladását kérte a Liverpool FC csillaga, nem kíváncsi Andoni Iraolára
Jelezte a klubvezetésnek, hogy a nyáron szeretne új csapatot találni.
Négyszer csattant a léc. Elefántcsontpart győzelménél szürreálisabb nem biztos, hogy lesz a vb-n
A Manchester United szélsője a 90. percben törte meg a gólcsendet az elátkozottnak tűnő meccsen.
Szoboszlai Dominik könnyek között tűnt fel Mexikóban
Mexikóváros utcáin kapták lencsevégre a jelenetet.
El kellett takarni valamit a foci vb alatt a stadionokban a közvetítés alatt, kijátszották a szabályt
A világbajnokságon új szabályok léptek életbe, különös módon történik a végrehajtásuk.
Jön az egyik topfavorit első meccse a futball-vb-n – Itt a mai program
Négy meccsel folytatódik magyar idő szerint hétfő este, kedd hajnalban a futball-világbajnokság.
Beindult az őrület a futball-vb-n, három meccsen is komoly meglepetés született
Az esélyesek pontokat buktak.
Összejön az álomigazolás a Manchester Unitednek, már zajlik az orvosi vizsgálat
A játékos jelenleg is a vb-n szerepel.
Nincs ott a magyar válogatott a vb-n, mégis miénk a vb legnagyobb rekordja, amelyet a németek csak megközelíteni tudtak Curacao ellen
A vb-k történetében ezt az eredményt csak megközelíteni lehetett, ma is csak megközelíteni sikerült a németeknek.
Egy élő Nostradamus megjósolta, melyik csapat nyeri a foci-vb-t
Újabb merész látomással állt elő Athos Salomé, a brazil médium.
Az FC Barcelona hivatalos ajánlatot tett a PSG sztárjáért
Hansi Flick nagyon szeretné a csapatában tudni Bradley Barcolát.
A 7-1 a kanyarban sincs - még mindig Magyarországé a legnagyobb vb-pofon
Hiába ütötte ki 7-1-re Curaçaót a német válogatott, a világbajnokságok történetének legnagyobb különbségű győzelmét továbbra is Magyarország tartja: a válogatott az 1982-es spanyolországi tornán 10-1-re vert
Szoboszlai egy bombázóval ment nyaralni, nagy változásról kapott híreket Angliából
A Liverpool FC és a magyar válogatott sztárja a napsütötte Toszkánában nyaralhat a világbajnokság helyett.
Bulvár
Mindennap szunyókálsz? Egy kutatás szerint összefüggésben állhat a magasabb halálozási kockázattal
Egy új kutatás szerint a napi szunyókálás összefügghet az általános halálozási kockázattal. Fontos megérteni, hogy ez összefüggés, nem okozati kapcsolat.
Megérkezett a NASA riasztása, ijesztő fordulatot vesz a nyár Európa közepén, Magyarországon is
Az El Nino rálépett a gázpedálra, hetekig tartó hőhullám érkezik fölénk.
Ferencz Orsolya: A kongresszus előtt néhány órával kaptuk meg a lényegesen újraírt, szavazásra bocsátani kívánt alapszabály tervezetét
A Fidesz egykori képviselője, aki a választás óta több ízben éles kritikát fogalmazott meg a pártjával kapcsolatban, most a tisztújító kongresszus lebonyolítását is kritikával illette, és elmondta: az Orbán „
Visszautasította az többszázmilliós lottónyereményt, durva, mit kért helyette a 20 éves lány
Zseniális döntés vagy élete hibája? Teljesen megosztja az internetet a fiatal lottónyertes.
Kijev retteg Putyin üzenete óta? Három célpontot nevezett meg az orosz tábornok
Orosz katonai szakértő szerint hamarosan újabb nagy csapás érheti Ukrajnát, és azt is elárulta, mely célpontok fájnának Kijevnek. A Kijev retteg Putyin üzenete óta? Három célpontot nevezett meg az orosz tábornok be
Ez történt volna, ha nem Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke
Szakértő beszélt arról, hogy mi történhetett volna, ha máshogy dönt a kongresszus szombaton a Fidesz elnöke kapcsán.
Navracsics Tibor: Nem jó hír, hogy ez a kongresszus biztosan nem az áttörés kongresszusa volt
Az egykori miniszter megfogalmazta, szerinte mik voltak a kongresszus pozitívumai, ezek között nem említette azt, hogy ismét Orbánt választották a Fidesz elnökévé.
Panyi Szabolcs: Most Kósa Lajoson és Németh Szilárdon kérik számon a Fidesz választási vereségét
Az oknyomozó újságíró szerint a Fidesz kongresszusán leváltott alelnökökkel vitetik el a balhét az elvesztett kampányért. A párt szombati tisztújításán Orbán Viktort megerősítették pozíciójában.
Azonnal kapcsold ki ezt a beállítást telefonodon, hogy a csalók elkerüljék a bankszámládat.
Amikor a digitális biztonságról és a banki adatok védelméről van szó, jobb esetben a legtöbben arra figyelnek, hogy ne kattintsanak gyanús SMS-linkekre, és ne adják meg a jelszavaikat ismeretlen oldalakon. Ez már egy
Megszólalt az Integritás Hatóság elnöke: Orbán Viktor belső köreiben kellene vizsgálódni az eltűnt uniós milliárdok után
Biró Ferenc szerint akár 3,5 milliárd euró uniós pénz is eltűnhetett kormányközeli cégekben, „elpárologhatott” túlárazott szerződésekben.
A tökéletes szex titkai férfi szemmel: 5 meglepő igazság
Az intimitás és a szexualitás mindenki számára más és más árnyalatokat hordoz, különösen igaz ez a férfiak és nők eltérő várakozásaira és érzéseire.
A Z-generáció már nem a szexet választja, hanem valami egészen mást
A Z-generációt gyakran azzal vádolják, hogy átírja a szabályokat – úgy tűnik, ez az intimitás területén sincs másként.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Szeretetfa jótékonysági akciót szerveztek ismét Nagykanizsán - videó
- Nagykanizsa ráfekszik a kerékpár turizmus fejlesztésére
- Eltűnt Rácz János, kanizsai férfi
- 2018-ban is hívható a kanizsai menhely adományovonala
- Állást keres Nagykanizsán? Mi segítünk!
- Ezeken a helyszíneken adhat vért Nagykanizsán!
- Nagykanizsán ismét lehetőség van véradásra a héten
- Ismét vért lehet majd adni Nagykanizsán!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


